כשהכורכום פוגש את הדבש

מאת דינה דבורה קינן

יצירה תרפויטית  חדשה המביאה אלינו  ערכים של בריאות, הגנה והזנה לגוף האדם.
מאת דינה דבורה קינן  ND, נטורופתית מוסמכת

העובדות המחקריות מדברות בעד עצמן – הכורכום והדבש נפלאים לטיפול ומניעה של מחלות רבות! 

המוצר משלב באופן ייחודי ומקורי  שני חומרי גלם איכותיים ומעניק לנו בצורה זמינה וקלה לספיגה בגוף איכויות תרפויטיות מגוונות וערכים תזונתיים רבים.
מספיקה כפית אחת בבוקר וכבר התחלתם את היום טוב יותר, קחו כפית בבוקר או אחה"צ לתמיכה,הזנה ומניעת מחלות. 

לדבש איכותי ערכים תזונתיים רבים ונפלאים הכוללים מגוון מינרלים, וויטמיני B (למעט 12B ), ויטמין C,D וויטמין E ואנזימים העוזרים בעיכול הסוכרים שבדבש לאומת תגובת הגוף לסוכר המזיק.    חשוב לציין כי הדבש שלנו מיוצר בתהליכים שאינם הורסים ומשמרים את ערכיו התזונתיים, מרכיביו החשובים ותכונותיו הבריאות.

הכורכום הינו שורש רב ערכים ורכיבים המיטביים ומועילים לבריאותנו. בשנים האחרונות נעשים אלפי מחקרים  הבודקים את  היכולות התרפויטיים של שורש כתום ומופלא זה.  במטבח הביתי וברפואה המסורתית נמצא הכורכום בשימוש מזה אלפי שנים (באיור-ודה רפואה הודית עתיקה ישנם כתבים המעידים על שימוש בכורכום לרפואה לפני 7000שנה!).  הממצאים המדהימים במחקרים ולאורך השנים מוכיחים כי הכורכום מסייע במגוון רחב מאוד של מחלות.  החומר הפעיל העיקרי המכיל את היכולות התרפויטיות הרבות בכורכום נקרא כורכומין ורוב המחקרים הרפואיים כיום מבוצעים על הכורכומין ולא על השורש השלם של הכורכום. להבדיל מהשורש השלם, הכורכומין מרוכז וחזק יותר ולכן אפקטיבי ויעיל יותרבמוצר הכורכום-דבש ישנו שימוש בכורכומין 95% טהור  ואיכותי.   

למעלה מ 6000 מחקרים נעשו על כורכום ועל השפעת הכורכומין על בריאותנו, המחקרים הרבים מעידים על תכונותיו רבות העוצמה של הכורכומין כנוגד התפתחות תאים סרטניים, הורדת רמות דלקתיות בגוף, איזון רמות סוכר בדם, הפחתת כולסטרול, תמיכה בתהליכי עיכול וספיגה ועוד. ממצאים אלה מוכיחים מעל לכל כי ישנה חשיבות לשימוש בכורכומין החומר הפעיל 

בעקבות מחקרים רבים נימצא כי לכורכום שתי פעילויות רפואיות עיקריות ומשמעותיות לטיפול ומניעה ברשימה ארוכה של מחלות נפוצות בעולם המודרני: פעילות אנטי דלקתית חזקה ופעילות נוגדת חמצון יעילה ועוצמתית. 

דלקתיות יתר זהו תסמין המאה ועשרים. הדלקת נפוצה ביותר בעולם המערבי וגוררת אחריה שרשרת ארוכה של מחלות כגון מחלות לב וכלי דם (סיבת המוות מספר 1 בארצנו ובעולם המערבי בכלל), סרטן, סוכרת, אלצהיימר ועוד. בעקבות כך, בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים, וביניהם גם על כורכומין שהראה בברור פעילות אנטי  דלקתית(1).  הפעילות נוגדת הדלקת של הכורכום מנטרלת את התהליכים המובילים לתחלואה רבה במחלות אלו ומסייעת להתמודד ולמנוע אותם בצורה טבעית וקלה.  

חימצון -רדיקליים חופשיים ומחלת הסרטן בסביבה רוויה רדיקלים חופשיים המגיעים אלינו מהמזון, מהאויר, מקרינת השמש ועוד, פעילות נוגדת החימצון של הכורכומין מסייעת בניטרול הרדיקלים החופשיים ומונע בכך התחמצנות של תאים בגוף והפיכתם לתאים סרטניים. מחלת הסרטן העולה ורווחת בעיקר במדינות העולם המערבי וישראל ביניהן, הביאה בשנים האחרונות את החוקרים לבדוק את השפעת הכורכומין על מחלת הסרטן. משילוב כורכום בפרוטוקולים טיפוליים שונים בסרטן ועד מחקר מקיף על הכורכום הכולל גם מחקרים קליניים בקרב חולי סרטן מסוגים שונים. מהמחקרים הרבים עולה כי לא רק שכורכום אינו פוגע ביעילות הטיפולים אלא שבחלק מהמקרים הוא משפר את תוצאות הטיפול, גורם להשפעה של התרופות גם על תאי סרטן עמידים ומפחית תופעות לוואי תרופתיות שונות.  השפעת הכורכומין הראתה יעילות גם כגורם נוגד התפתחות סרטן וקוטלת גידולים(2)(3).

מקורות:

  1. Jurenka JS. Anti-inflammatory properties of curcumin, a major constituent of Curcuma longa: a review of preclinical and clinical research. Altern Med Rev. 2009 Jun;14(2):141-

Anti-inflammatory properties of curcumin, a major constituent of Curcuma longa: a review of preclinical and clinical research.

Jurenka JS1.Author information Erratum in Altern Med Rev. 2009 Sep;14(3):277.Abstract2. 

  1. Mol Nutr Food Res.2013 Sep;57(9):1510-28. doi: 10.1002/mnfr.201100741. Epub 2012 Aug 13.Multitargeting by turmeric, the golden spice: From kitchen to clinic.

Gupta SC1Sung BKim JHPrasad SLi SAggarwal BB.

Author information

Abstract

אזהרות וצעדי מנע

לילדים מתחת לגיל שנה אין לתת דבש בכל צורה שהיא מחשש להתפתחות בקטריות לא רצויות בגופם וחשש לפגיעה בשיניים שעוד לא יצאו.  אלו הרגישים לעקיצת הדבורים, בידקו מנה מזערית של דבש על גבי העור ו/או איכלו , המתינו לראות אם קיימת תגובה אלרגית.  

הליכים כירורגיים – מוטב להפסיק את השימוש בכורכום כ-14 יום לפני הליכים כירורגיים, עקב השפעה נוגדת קרישה

 אבנים בכיס המרה – יש לנקוט זהירות רבה במתן כורכום לאנשים הסובלים מאבנים בכיס המרה, עקב השפּעתו הממריצה ייצור והפרשה של מיצי מרה. ולעשות כן תחת פיקוח מקצועי בלבד

 אבנים בכליות – יש לנקוט זהירות במתן כורכום לאנשים הסובלים מאבנים בכליות

דינה דבורה קינן הנה נטורופטית מוסמכת בעלת תואר  נטורפת מוסמך ממכללת רידמן ובעלת קליניקה  פרטית בקיבוץ הגושרים שבגליל העליון. מרצה בתחום הבריאות ההוליסטית ומעבירה סדנאות בישול מבריא.

שתף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים